Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení členů naší pobočky na speciálce Českého staváka Kolín - Štítary 11. - 13.12.2015

21. 12. 2015

                    Katalog výstavy - přední a zadní strana

16.5.2013---1-002.jpg

Hodnocení členů naší pobočky na speciálce Českého staváka

Ve dnech 11. – 13.12.2015 se ve výstavní hale Kolín – Štítary konala speciální výstava Klubu Českého staváka. Za severočeskou pobočku se zúčastnilo hned 17 členů, kteří pomohli celkově k 3.místu v soutěži poboček. Ale to jsem už hodně předběhl. Konkrétně naší pobočku reprezentovali př. Botha František, př. Brückner Stanislav, př. Hladký František, př. Hrbek Josef, př. Klement Pavel, př. Laštovka Zdeněk, př. Lopušan Milan, př. Maglen Pavel, př. Michel Jaromír, př. Mikeš Vladimír (IM MEMORIAN), př. Pařízek Harry, př. Staněk Jan, př. Staněk Josef, př. Straka Alexandr, př. Trpík Květoslav, př. Vaněk Jaroslav a př. Zeman Josef.

Jeden člen naší pobočky si zažádal o udělení S – chovu. Pro splnění podmínek musel získat na své holubi v kolekci minimálně 562b. Tento požadavek splnil a na své stříbrné sedlaté obdržel př. Trpík Květoslav S – chov! Gratulujeme..!!!

Z chovatelů naší sev. pobočky získali ocenění tito chovatelé. V modrých lysých se na 2.místě umístil s 474b př. Brückner Stanislav. Na modré bělokosé kapraté obdržel 1.místo s 471b př. Botha František, na 2.místě se umístil s 470b př. Brückner Stanislav. V červených sedlatých nás reprezentoval jen př. Laštovka Zdeněk, který dosáhl s 473b na krásné 3.místo. V černých lysých se s 476b na 1.místě umístil př. Brückner Stanislav, v žlutých rovných se s 470b na 2.místě umístil př. Hladký František. V žlutých lysých získal na svou kolekci př. Hladký František 1.místo za krásných 478b. No a v černých tygrech nás reprezentoval př. Zeman Josef který se umístil na 2.místě s 472b. V holubech – Šampionech jsme měli dvojité zastoupení kdy na modrého kapratého bělokosého získal př. Brückner Stanislav 96b a na žlutého lysého získal př. Hladký František 97b. V holubicích jsme zastoupení neměli! Na letošní speciálce byli zařazeni stříbrní sedlatí do kategorie ohrožených, neboli málo chovaných rázů. Z tohoto důvodu soutěžili v Memoriálu Miroslava Nováka (MMN). V tomto memoriálu se na 2.místě umístil př. Pařízek Harry se stříbrnými sedlatými, ohodnocenými 475b a stejně tak na 3.místě se stříbrnými sedlatými př. Trpík Květoslav se 473b…! Dále získal pohár ing. Václava Krůty př. Staněk Josef na žlutého tygra ohodnoceného 95b. Jak jsem již zmínil, naše pobočka se celkově umístila na krásném 3.místě s celkovým počtem 265b. Přátelé, rád bych poděkoval všem za špičkovou reprezentaci naší sev.op. a pogratuloval těm, kteří obdrželi ocenění.  Ještě jednou děkuji všem, za příkladnou reprezentaci.   

                              Bohuslav Potůček

         cv-kolin--275-.jpg

         1,0 Stříbrný sedlatý  96b (Pařízek Harry) yescv-kolin--280-.jpg

   1,0  Stříbrný sedlatý 96b   (Trpík Květoslav) yes

cv-kolin--214-.jpg

   1,0 Červený sedlatý  94b  (Laštovka Zdeněk) yescv-kolin--198-.jpg

    1,0   Žlutý tygr  95b    (Staněk Josef) winkcv-kolin--56-.jpg

    0,1  Černý tygr 96b   (Zeman Josef) yescv-kolin--125-.jpg

1,0 modrý bělokosý kapratý 96b (Stanislav Brückner) Grand šampión yes

2665--4-.jpg

 0,1  Červená sedlatá  95b  (Laštovka Zdeněk)   yes cv-kolin--360-.jpg

Přátelé ze severočeské pobočky. Chovatelé českého staváka zl. Zdeněk Laštovka, Květoslav Trpík, Josef Zeman s oceněními za své holubi. V zadu Bohuslav Potůček. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

jan-komzak-a-bohuslav-potucek.jpg

S Honzou Komzákem na Cv Kolín 2015, Honza je nadějný chovatel českých staváku stříbrných sedlatých a díky zato, že je u nás v pobočce.!

--------------------------------------------------------------